New in: Nikon Flitser SB-300
Nikon Flitser SB-300 Als je mij een maand geleden vroeg of ik wel eens de flits op de camera gebruik, dan had ik “nee” gezegd. Ik snapte nooit echt waarom er


Nikon Flitser SB-300
Als je mij een maand geleden vroeg of ik wel eens de flits op de camera gebruik, dan had ik “nee” gezegd. Ik snapte nooit echt waarom er nou een flits functie op een camera zat. Het zorgde er alleen maar voor dat je foto’s overbelicht en onnatuurlijk zouden worden. Ik was deze functie daarom liever kwijt dan rijk. Toch ben ik er een beetje op terug gekomen. Ik gebruik nog steeds de flits functie op mijn camera niet, maar wel iets dat er heel veel van weg heeft!
Een tijdje terug plaatste ik een artikel waarin ik liet zien wat voor kleuren kerstballen er in mijn kerstboom hangen. Het was al rond 21.00 uur ’s avond, heel donker en normaal gesproken echt véél te donker om foto’s te maken. Maar toch was het mogelijk om foto’s te maken. Mijn geheim? Ik gebruikte de Nikon Flitser SB-300!
Hieronder zie je trouwens twee foto’s waar ik het over had.


Wat ik vooral heel erg handig aan deze flitser vind is dat je hem kunt draaien. Ik vind het namelijk nog steeds niet zo mooi als je de flitser op het product richt. Maar door de flitser naar boven te richten zorg je ervoor dat het net lijkt dat de hele kamer verlicht is. Op de foto’s hierboven heb ik trouwens de flitser schuin naar boven gericht.

De flitser is gemakkelijk aan de camera te bevestigen en er ook weer gemakkelijk af te halen. Hij is totaal niet zwaar, waardoor je hem ook gemakkelijk mee kunt nemen. Het enige nadeel aan de flitser is dat er batterijen in moeten. Op zich niet heel vervelend, maar je kunt niet zien wanneer deze batterijen bijna leeg zijn. Een paar extra batterijen in je cameratas zijn daarom wel handig.

Ik vind de SB-300 echt ideaal! Helemaal nu tijdens de wintermaanden, omdat het veel sneller donker wordt is hij eigenlijk onmisbaar geworden.
Gebruik jij wel eens een flitser?
Nikon Flitser SB-300


