Mijn eerste indruk van “Zoete aardappel”
Ik weet nog goed dat ik voor de eerste keer zoete aardappelen tegenkwam in een zak zoete aardappelblokjes van Aviko. Ik had al eens gehoord dat het erg lekker

**Ik weet nog goed dat ik voor de eerste keer zoete aardappelen tegenkwam in een zak zoete aardappelblokjes van Aviko. Ik had al eens gehoord dat het erg lekker moest zijn, dus besloot ik een zakje mee te nemen. Eenmaal thuis deed ik ze in de koekenpan en bakte ik de stukjes zoete aardappelen net als gewone aardappelblokjes. En ja hoor, het was heerlijk! Nog wel lekkerder dan gewone aardappel (ook al kan je ze totaal niet met elkaar vergelijken) en voor ik het wist ontstond er een soort van zoete aardappel liefde. **
Inmiddels is de zoete aardappel al aardig ingeburgerd en is er zelfs een heel kookboek van. Guillaume Marinette schreef het kookboek “Zoete aardappel” en bedacht maar liefst 33 verschillende recepten die voor iedereen gemakkelijk na te maken zijn. En stiekem moet ik toegeven dat ik nu al bijna niet kan kiezen welk recept ik als eerste ga maken!
Voor iedereen die nog niet zo goed weet wat zoete aardappel is. Dit is een gezonde, zetmeetrijke wortelgroente. Het is geen familie van de aardappel en wordt zowel in zoete als in hartige gerechten gebruiken.
In het kookboek “Zoete aardappel” vind je recepten als zoete-aardappelballetjes met mozzarella, zoete aardappelfriet met camembertdip, Choco-pecantaart met zoete aardappel en Brownies met zoete aardappel. Gaat jullie buikje ook al rommelen?
Natuurlijk wilde ik alvast één recept uitproberen en daarom en ik voor de Zoete-aardappelfriet met camembertdip gegaan. Ik ben dol op frietjes en Franse kaasjes, dus dit is een combi made in heaven!
Zoete-aardappelfriet met camembertdip
Voorbereiding 5 min. | Bereiding 30 min.
Voor 4 personen50 gram zoete aardappel50 ml olijfolie50 gram Parmazaanse kaas2 eetlepels Provençaalse kruiden1 eetlepelknoflookpoeder1 camembert (in houten doosje)zout, peper
Zo maak je het1. Verwarm de oven voor op 200 graden Celcius.2. Schil de zoete aardappels en snijd ze in frieten.3. Meng in een kom de Parmazaanse kaas, Provençaalse kruiden en het knoflookpoeder. Schep het mengsel door de frieten. Breng op smaak met peper en zout. 4. Leg de camembert in zijn houten doosje (zonder plastic) op een met bakpapier bekleden bakplaat en leg de frieten eromheen. 5. Bak alles 30 minuten in de oven.
In het recept staat niet wanneer je de olijfolie toe moet voegen. Ik heb het als laatste over de frieten heen gedaan en dit werkte goed.
Het resultaat
Ik kon stiekem niet wachten tot de zoete aardappel frietjes klaar waren. Ze roken al lekker voordat ze de oven in gingen. En ja hoor, na 30 minuutjes zagen ze er nog lekkerder uit! Ze waren mooi bruin geworden, wel wat minder bruin als op de foto uit het kookboek, en de kruiden waren ingedroogd, waardoor er een korstje om de frietjes ontstaan was. Ook de camembert was gesmolten. Mmm…! Het was tijd om te dippen en te genieten. Een perfecte maaltijd voor de zondag!
Nu ik dit recept uitgeprobeerd heb, wil ik ook de andere recepten proberen. Dit recept is in ieder geval meer dan geslaagd en heel gemakkelijk om te maken. Mocht ik nog een keer voor een groep mensen moeten koken dan ga ik dit ook zeker maken. Het is ideaal om met z’n allen van deze lekkere frietjes te genieten.
Boek “Zoete aardappel”
Auteur Guillaume MarinetteOmvang 72 pagina’sVerkoopprijs €14,95ISBN 978-94-93180-01-7Uitgeverij Citrus


